Kamerové systémy

kamerové systémy

Moderní kamerové systémy slouží ke sledování venkovních i vnitřních prostor, především průmyslových budov, vstupních bran a příjezdových cest, parkovišť, a dalších. Kamery mohou být statické(napevno) či dynamicky otočné, v mnoha směrech a úhlech záběru. Sytém lze ovládat pověřenou osobou manuálně, případně může pracovat zcela automaticky, včetně záznamu. Ten může být v případě analogových kamer na videorekordér, dnes se však vyplatí digitální kamery se záznamem na harddisk(Hdd).

Digitálně zpracovaná data se dají lépe vyhodnotit, manipulace s nimi je snazší. Díky novým technologiím záznamu, lze signál přenášet přímo na mobilní telefon nebo do vzdáleného počítače pomocí sítí LAN / WAN. Pomocí internetu se tak může kdokoli s příslušným oprávněním do kamerového systému podívat, případně data nahrávat.

Podle potřeby lze nainstalovat kromě standardních, také kamery s infračerveným snímáním a přisvícením, případně dražší, nicméně velmi výkonné termocitlivé kamery. Poslední jmenované mají výhodu viditelnosti za jakéhokoli počasí a světelných podmínek na obrovské vzdálenosti. Infračervená kamera dokáže zpracovat obraz v noci, je vhodná spíše ke hlídaní na kratší vzdálenosti. Investice do kvalitního kamerového systému se rozhodně neztratí!