EZS – elektronické zabezpečení

Elektronické zabezpečovací systémy(EZS) dovedou rozpoznat pohyb nežádoucích osob v hlídaném prostoru. Vhodné využití EZS je zejména v kancelářích, obchodech, skladech a průmyslových budovách. Nezřídka se systém EZS instaluje majitelům chaty či chalupy, především v zimě těžko přístupných chatových oblastech. Ale i v domácnostech se EZS uplatní, například při odcestování na dovolenou.
EPS je možno využít k detekci rozbitých oken, vylomených či otevřených dveří, pohybu, hlídání požáru a dalších možností. K ovládání systému se používá kromě klasické klávesnice či dálkového ovladače, biometrické čtečky otisku prstu, obličeje či skenu oční sítnice.
Signalizace při detekci je možná optická – majákem, akustická – sirénou, při současném vyslání signálů pomocí pevné linky či sítě GSM(mobilní telefon), případně pomocí internetu. Tyto moderní technologie umožňují systému napojení přímo na výjezdovou jednotku nejbližší zabezpečovací centrály s nepřetržitou monitorovací službou, případně vyslat upozorňovací SMS přímo majiteli objektu. Rychlý EZS dovede díky tomu spolehlivě ochránit Váš majetek, předejít zbytečným ztrátám!