Kolagen pro krásnou pleť

0 Comments


Jednou z důležitých látek, které naše tělo potřebuje, je kolagen. Tělo si ho umí tvořit samo, ale postupem času tuto schopnost nevratně ztrácí. Proto je potřeba včas vyřešit jak doplnit kolagen pomocí různých doplňků stravy. Jen naprosté minimum lidí z potravy přijme dostatek kolagenu a pokryje tak spotřebu svého těla. Kolagen je látka, která je obražena v pokožce, nehtech, vlasech i kloubech, a jeho dlouhodobý nedostatek se negativně podepisuje na celkovém zdravotním stavu.

kolagen tablety

Při nedostatku kolagenu se snižuje vitalita a pružnost pokožky, protože kolagen je nutný k tomu aby byla pokožka pružná. Kolagen je sice možné doplnit pomocí potravy, ale nachází se hlavně v rosolu, což zejména ženy jíst v čisté formě nechtějí. Proto dávají přednost různým doplňkům stravy, například ve formě prášku. Jedním z nich je Orca collagen, který obsahuje nejen samotný kolagen, ale i kyselinu hyaluronovou nebo vitamín C. Tento kolagen má vědecky podložené svoje účinky na zdraví, takže pokud zrovna hledáte kolagen, který vám opravdu pomůže, je to skvělá volba.

Kolagen by se měl snadno vstřebávat, a hlavně by jeho užívání mělo být na pokožce vidět. Je důležité kolagen začít doplňovat zhruba ve 25 letech, aby bylo jeho užívání doopravdy vidět. Je nutné být v užívání konzistentní, protože nárazové pití nápoje bude mít příliš velký vliv.

žena úsměv

Protože je kolagen neodmyslitelnou součástí našich těl, je potřeba ho začít užívat včas, protože čím dříve s jeho užíváním začnete, tím vyšší máte šanci, že bude mít vliv na váš celkový zdravotní stav. Pokud chcete nejen skvěle vypadat ale také si užívat každý krok, je nebetyčně nutné na kolagen nezapomenout. Pokud ho má tělo málo, může dojít ke vzniku artrózy, která je velice bolestivá a vede až k nutnosti výměny kloubu. Prevence v podobě užívání kolagenu je mnohem snazší a hlavně nebolí.