Liptov patří k nejkrásnějším oblastem na Slovensku

0 Comments

Jak dobře znáte Liptov? Kdo z vás jej někdy navštívil, jistě nám dá za pravdu, že je to jedna z nejzajímavějších oblastí celého Slovenska, a že se vyplatí se tam vypravit alespoň na týden. Liptov bychom mohli zevrubně popsat jako údolí řeky Váh, ohraničené městy Martin, Ružomberok a Liptovský Mikuláš, a současně z geografického pohledu pohořími Velká Fatra a Nízké a Vysoké Tatry. Jaká místa navštívit v průběhu ubytování na Liptově Travelguide, abyste si tu pobyt skutečně užili?

Štrbské Pleso

Liptovská Mara – v období socialismu byla na řece Váh v centrální oblasti Liptova vybudována rozsáhlá vodní plocha. Je velice dobře přístupná po dálnici D1 a na její východní část navazuje město Liptovský Mikuláš. Liptovská Mara slouží jako zásobárna pitné vody a zdroj výroby elektrické energie, ovšem provozují se tu i vodní sporty a můžete se tu koupat na travnatých a písečných plážích. Místo je okouzlující zejména čistým ovzduším a fantastickým výhledem na vrcholky Nízkých i Vysokých Tater. K dispozici je tu i aquapark, plavecký a relaxační bazén a malá zoologická zahrada.

hotel Patria na Štrbském Plese

Nízké Tatry – z Liptova je to k nejvyššímu vrcholku Ďumbier jen co by „kamenem dohodil“, a tak jistě uvítáte výlety do jeho blízkého okolí, například do Demänovské doliny nebo na Chopok. Je zde k dispozici mnoho turistických a cykloturistických tras, takže se tu jistě nebudete nudit. Za slunečného počasí můžete obdivovat daleké rozhledy na Liptovskou Maru, údolí Váhu a štíty Vysokých Tater.

Vysoké Tatry – z Liptovského Mikuláše je to do Popradu jen zhruba třicet kilometrů a tuto trasu ujedete po dálnici za dvacet minut, tím pádem máte spoustu času na putování po slovenských velehorách. Nenechte si ujít příležitost vystoupat na Lomnický štít nebo alespoň na Skalnaté Pleso, na Hrebienok, na Popradské plesu a na Solisko. Sluncem ozářené vrcholky Vysokých Tater patří k nejkrásnějším zážitkům, které mívají lidé z pobytu na Slovensku živě v paměti až do konce života.