Mladá rodina nemusí mít nutně vlastní auto

0 Comments

Mladé rodiny, které z nejrůznějších důvodů nemohou počítat s finanční pomocí od rodičů, nemají snadnou pozici. Největším problémem a životní překážkou bývá bydlení, a to se řeší zpravidla nájemním vztahem, anebo hypotékou. Málokdo z mladých lidí si může dovolit bydlet s rodiči ve dvougeneračním domě, anebo v rekreační chatě, předělané pro celoroční bydlení. A tak se nelze divit, že při současných cenách energií a potravin mnoho peněz z výplaty nezbyde, a že není tak jednoduché dobrat se k vlastnímu automobilu.

Škoda Octavia

Samozřejmě, že lze pořídit ojetinu, a poměrně levně, jenže čím levnější vůz je při koupi, tím větší pravděpodobnost dalších investic do náhradních dílů a údržby. Spolu s tím musíte platit povinné ručení nebo i havarijní pojištění, měnit provozní kapaliny a pneumatiky, případně platit dálniční poplatky, takže zas další investice navíc.

interiér vozu

Mnoho mladých rodin pak raději vsadí na hromadnou dopravu (vlaky a autobusy), anebo to řeší jinak – alespoň občasným pronájmem vozidel z autopůjčoven.

Pronajmout si Škodu Octavia Combi II TDI https://autopujcovna-milan.cz/en/vehicle/skoda-octavia-combi-16-tdi/ je poměrně snadné, stačí zaplatit vratnou kauci a máte vůz k dispozici na libovolně dlouhou dobu. Výkonný kombík vám poslouží pro větší nákup potravin a spotřebního zboží, anebo pro rodinný výlet za příbuznými nebo do přírody. Vozidlo lze samozřejmě pronajmout i pro dovolenkové pobyty a v České republice je tolik zajímavých lokalit, že nemusíte nutně cestovat k moři, abyste si tu užili klid a pohodu.

Doporučit bychom vám mohli Třeboňsko, Českou Kanadu, Českou Sibiř, Jizerské hory, Lužické hory, Máchův kraj a Kokořínsko, anebo blízké okolí některých našich vodních toků, například Berounku, Sázavu nebo Otavu. Na dovolené se vyplatí pronajmout jízdní kola, pokud nemáte vlastní, a pojmout pobyt aktivně, abyste udrželi fyzickou kondici a podpořili lepší náladu.