Obdélníkový bazén na zahradě není jen pro děti

0 Comments

Máte v plánu pořídit na zahradu obdélníkový bazén BO-6 x 5 x 1.5 s tím, že poslouží zejména vašim dětem, a vy si v něm jen občas smočíte chodidla? Pak bychom vás rádi nasměrovali tam, kde si lidé dovedou bavit jak s dětmi, tak i sami.

Skoky do vody – zapuštěné bazény umožňují skákání do vody s rozběhem i bez rozběhu, a to jak formou šipek, tak i třeba placáka na záda či skok po nohou. Skákání do vody uklidňuje mysl a působí jako perfektní antistresový prostředek.

voda v bazénu

Přetahovaná – vodní médium je zábavné, jestliže jej dokážete využít pro svůj prospěch. Můžete to zkusit třeba tak, že dvě dvojice se postaví proti sobě a každý z párů bude mít toho druhého zavěšeného na zádech. Tímto způsobem se můžete přetahovat a snažit se druhou dvojici srazit ke dnu. Pochopitelně v rozumných mezích, aby se někdo z vás nenapil bazénové vody.

Hra s míčem – kde jinde si házet s míčem, než u bazénu? V kombinaci s trávníkem nebo bazénovou terasou je to ideální místo. Míče mohou mít různou velikost, a pokud zrovna nemáte na mysli medicimbál, lze s nimi provozovat i skoky do vody. Hra s míčem působí opět velmi příznivě proti stresu a jeho dopadům na fyzické tělo.

bazénové dno

Lodní modely – kde jinde vyzkoušet model zaoceánského transportního plavidla, remorkéru nebo ponorky, než právě v bazénu. Vana je na to příliš malá a plavecký bazén zas příliš velký a můžete tu i někoho ohrozit na zdraví. S lodními modely se také někteří zdráhají vyrazit na přehradu, kde by se jim mohly rychle vytratit z dohledu.

Nafukovací lehátka – jestliže nemáte zrovna náladu na potápění a bláznivé skoky do vody, a chcete si vychutnat zmrzlinu, obložené chlebíčky, sýrové tousty, zeleninový salát nebo ovocný dortík, využijte k tomu nafukovací pomůcky. Třeba lehátka, kruhy, loďky, křesílka a další předměty. Nad vodní hladinou se uvolňuje velké množství zdraví příznivých záporných iontů.