Povídáme si o výhodách plastových květináčů

0 Comments


Hmotnost

Někteří lidé velice rádi umísťují pokojové rostliny do výšky, je to velmi působivé například u šplhavníku nebo zelence, které krásně vyniknou v prostoru například zavěšené nebo položené na dřevěné destičce přímo na stěně v obýváku. Jestliže se jedná o větší průměry květináčů, pak zde také rozhoduje jejich hmotnost. Jen si představte, že zavěsíte na zeď keramický obal na květináč o hmotnosti deset kilogramů, může to být náročné na nosnost konstrukčního materiálu a pád takové rostliny na zem pak nedopadne dobře. Plastové květináče jsou v porovnání s keramikou mnohem lehčí a při pádu na zem se nerozbijí.

kvetoucí rostliny

Pád na zem

Nikomu nepřejeme, aby vám rostliny padaly na zem a polámaly se, ale když se to přece jen stane, s keramickými květináči je všude spousta ostrých střepů a můžete se jimi poranit vy i vaše ratolesti nebo domácí zvířata. Plastový květináč nikoho neporaní a zpravidla se nepoškodí ani při pádu těžké rostliny a velkého množství substrátu. A rozbít keramický obal na květináč větší velikosti, to už může být škoda v hodnotě stovek nebo tisíců korun, tedy rozhodně ne zanedbatelná.

rostlina v květináči

Kouzlo barevné palety

Plastické hmoty lze vyrobit ve velmi pestrém barevném rozsahu. Barva plastu má přitom velmi pozitivní dosah na lidskou psychiku. Možná se vám to bude zdát nesmyslné nebo nepodstatné, ale jestliže svůj byt vybavíte převahou šedé, černé a dalších tmavých barev, budete mít větší sklon k depresím a ke zhoršení trávení i práci nervové soustavy a imunitního systému. Dejte raději přednost barevným plastovým obalům, například červené, žluté, fialové nebo modré, váš byt se pak promění na útulnější a příjemnější místo.

Životnost a údržba

S plastovými obaly si snadno poradíte, chcete-li je důkladně vyčistit. Postačí k tomu teplá voda a saponát, kartáč a případně roztok jedlé sody s octem, což jsou sloučeniny, s nimiž se zbavíte mastnoty a vápenitých usazenin.