Rekonstrukce bydlení

0 Comments


Řada bydlení je už staršího data, a proto se majitelé rozhodnou pro rekonstrukci, jenž docílí opravdu hezkého bydlení. Nezapomeňte rekonstrukci oznámit SVJ.

Rekonstrukce bydlení

Rozpočet

Nemovitosti i s vybavením uvnitř stárnou, přičemž když už bude mít třeba několik desítek let, tak se můžeme potkat s typickými věcmi, jako jsou loupající se omítky při vybavení, dosluhující části interiéru, zastaral design s vybavením a tak dále, takže mnohdy je dobré udělat kompletní rekonstrukci, při které si můžeme zařídit všechno podle sebe, jak se nám libí. Musíme však počítat, že to bude stát dost peněz, protože cena stavebního materiálu, práce a vybavení není nijak nízká.

rekonstrukce nemovitosti

Jestliže chceme nějak měnit proporce, tak musíme nejdříve získat povolení na stavebním úřadě. Hodně záleží na tom, jestli budeme přepracovávat byt či dům, protože rodinný dům může skrývat špatnou střechu, podmáčené základy a další, přičemž to všechno může stát spoustu peněz. Když tedy budete počítat, na kolik Vás rekonstrukce ve finále vyjde, tak rozhodně si vyhraďte dostatečnou rezervu, abyste měli na případnou komplikaci.

Oznámení v panelovém domě

Při rekonstrukci musíme počítat, že se jedná o špinavou práci, takže třeba při dělání nových omítek a bourání musíme počítat s tím, že všude bude nepořádek. Poroto vše dobře vykliďte, přičemž můžete používat i odvětrávání a vysavač, aby se prach nevířil všude do okolí. Dále je tu problém s hlukem, protože taková vrtačka a sbíječka dělají pořádný hluk. Komplikovanější je to v panelovém domě, protože děláme hluk v celé nemovitosti. Proto musíme vyřídit oznámení o rekonstrukci SVJ, což nám udává zákoník, takže je zbytečné si dělat problémy. Musíme totiž oznámit výboru, jaké úpravy a změny se chystáme.

stará střecha

Pokud je potřeba i dokumentace, tak je dobré dát výboru třeba dokumentaci. Oznámit chystající se rekonstrukci můžeme i ostatním obyvatelům nemovitosti, aby byli připraveni na hluk v určité době, protože taková sbíječka dělá pořádný nepořádek. Není to tedy příjemné, ovšem ve finále budeme mít hezké bydlení, což za to stojí.