Účinná bazénová chemie

0 Comments

Pokud máte rádi čistou vodu v bazénu, budete určitě potřebovat kvalitní bazénovou chemii a další příslušenství, díky kterému se vám podaří mít celou sezónu vodu průzračně čistou. Není to velká věda, stačí mít dobré chlorové tablety Chlorito.cz, které se budou pomalu rozpouštět v plováku, a o vodu bude dobře postaráno. V tabletách jsou látky nakombinované v ideálním poměru, a to je polovina úspěchu. Samozřejmě se může stát, že i tak se bude voda kazit, nebo z ní budete mít příliš vysušenou kůži. V takovém případě je dobré mít po ruce testery pH, pomocí kterých jednoduše zjistíte hodnotu pH vaší bazénové vody a můžete se podle nich dále rozhodnout. Pokud bude pH mimo ideální hodnoty, stačí dle výsledků přidat do vody buď pH plus nebo pH mínus přípravek, a vše bude opět v pořádku. Testování vody je velmi jednoduché a nezabere mnoho času, takže ho zvládne každý během chviličky.

Perfektní odpočinek

Pokud by vám voda vlivem velkých veder začala například zelenat, objevily by se v ní řasy nebo byla jen zakalená, existuje také pomoc z řady bazénové chemie – můžete si koupit vločkovač, který jednoduše aplikujete do vody a ta se sama hezky vyčistí, na dno sednou usazeniny, které se odstraní pomocí bazénového vysavače. Ovšem pokud máte dobrou filtraci, ideálně pískovou, a budete ji správně používat, není problém s řasami a kalením vody to nejčastější.

Bazén jako ze škatulky

Na mechanické nečistoty jsou vhodné hladinové a dnové síťky, které vám můžeme také nabídnout, abyste sehnali vše najednou a pak si jen užívali koupání a radosti z vody. Pro větší bazény jsou pak vhodné právě vysavače, které se jednoduše napojí na filtraci a usazené nečistoty se odstraní tímto způsobem. Pokud byste sháněli další příslušenství, jako je například plovák, nebo třeba bazénový teploměr pro určení teploty vody, určitě prohlédněte kategorii bazénového příslušenství, kde je naleznete. Kromě jiného nabízíme folie a plachty, které ochrání vodu před vnějšími vlivy, špatným počasím a samozřejmě zamezí vstupu mechanických nečistot, jako jsou listy, květy a mnoho dalšího.