Vypadat jako řecký bůh

0 Comments


Je rozdíl mezi kulturistou a fit mužem
Být fit por každého znamená že má štíhlou postavu a je v dobré fyzické kondici. Kondici získáte jedině pravidelným cvičením, a pomůžete si k ní zdravou stravou. Mnohým lidem to ale nestačí a touží po uznání, obdivu a potom aby jejich tělo vypadalo dokonale v každé situaci. U mužů je to o něco složitější, protože společnost na muže klade poměrně vysoké nároky. Který muž nemá postavu samý sval a neměří alespoň dva metry, není tím pravým mužem. A to je samozřejmě hloupost. Nicméně mnoho mužů tento názor přebralo a snaží se vypadat jako bůh z řeckých pověstí. Na takovém těle nenajdete jediný gram tuku a všechny svaly se lesknou za slunečního svitu. Je to ale reálné?

fitness muž

Genetika. To je klíčem ke svalům. Jsou muži, kteří mají skvělé genetické předpoklady pro to se stát kulturistou. Jedním z nich je například slavný Arnold, po kterém šílely miliony žen, ale byl také vzorem pro miliony mužů. Sám ale řekl že nebýt genetických předpokladů, nikdy by nebyl tam kam se dostal. Jenže část mužů to slyšet odmítá a zoufale dělají všechno pro to aby se mu alespoň trošku podobali. I když už je Arnold pán v letech, stále je fit a stále jej obdivují lidé na celém světě.

zdravé jídlo

Jediný z cest i pro ty, ke kterým genetika nebyla tak štědrá, jsou steroidy. Ještě před pár lety existovaly jen steroidy, které způsobovaly celou řadu zdravotních problémů a dovolit si je mohli jen bohatí lidé. Výzkum i experimenty ale přinesly na trh novinky i v této oblasti a můžeme tak vyzkoušet celou řadu méně invazivních a nebezpečných látek.

Nejlepší cestou je ale striktní jídelníček, dřina v posilovně a proteiny. Ty jsou základní stavení jednotkou svalů a bez jejich dostatku nemůže nikdo počítat s tím, že bude mít svalnaté tělo. Platí to jak pro muže, tak pro ženy. I pro ně už se steroidy vyrábí.