Bez sídel se nepodniká

0 Comments

Jenom naprosto neznalý a naivní člověk by si mohl myslet, že se dá podnikat i bez toho, aby měla jeho firma své sídlo. Někdo takový si obvykle pod tímto pojmem představuje, že má mít jeho firma snad nějaký palác nebo zámek, a nedochází mu, k čemu by to bylo dobré.

firemní budovy

Jenže věci se tu mají poněkud jinak. Pod pojmem firemního sídla si nemusíme představovat jenom nějakou luxusní budovu, se kterou by se podnikatel blýsknul před veřejností, jakkoliv by něco takového určitě nejednomu podnikání prospělo. Firemním sídlem se totiž míní především nějaký objekt, kde je podnik zaregistrován, kde má svoji adresu, na které ho může kdokoliv kontaktovat. I zákazníci, i úřady, i kdekdo jiný musí přece vědět, kam se v případě zájmu o nějakou firmu obrátit, a kdyby neexistovalo firemní sídlo, nemohlo by se podnikat, protože by nikdo takový podnik nenašel.

V případě firemního sídla tedy nemusí jít vůbec o nějakou reprezentativní budovu. Ale přece jenom je lepší, když takový firemní objekt vypadá důstojně, protože je mimo jiné i vizitkou své firmy, podle níž se mohou klienti rozhodovat, zda nabídku právě tohoto podniku využijí nebo se jim bude zdát pochybná, a tak se tito raději obrátí někam jinam.

firemní kancelář

Ovšem je tu problém. A to ten, že ne každý podnikatel vhodnou nemovitost vlastní. A někdy si ji ve své situaci nemůže třeba ani koupit, ani pronajmout. Což by mělo nevyhnutelně znamenat, že se podnikat nebude. Bez sídla není firma a bez firmy není podnikání. Ale tak to naštěstí nemusí být. Lze si totiž zaplatit i pouhé virtuální sídlo Companiesandoffices, u kterého jde vlastně o založení si a provozování firmy na cizí adrese. V dost reprezentativním objektu někoho jiného, kdo svolí, aby se u něj něčí firma zaregistrovala a kdo tu nabízí podnikatelům i další služby. Díky čemuž se podnikatelé vyhnou zbytečným výdajům, a přesto získají sídlo na dobré adrese, kde se jim bude dařit.