Jaké přednosti získáte pronájmem ocelového kontejneru

0 Comments


Jestliže alespoň občas cestujete vlakem a sledujete krajinu kolem sebe v blízkosti Prahy, při troše štěstí tu zahlédnete na vlakových překladištích ocelové skladové a přepravní kontejnery. Jsou to ty obludné plechové krabice, v nichž putuje zboží po železnici a také na moři a je to v současné době dosud nepřekonaná logistická pomůcka. Jednou z jejích předností je obrovská nosnost, kontejnery se na palubách zaoceánských lodí pokládají na sebe do několika pater a přeprava zboží je tím pádem velmi efektivní.

loď s kontejnery

Některé firmy provozují pronájem kontejnerů z Prahy, můžete si ocelový box objednat na dobu vysloveně libovolnou v řádu měsíců či týdnů a po dohodě vám jej složí autojeřábem z nákladního auta, kam si určíte. Jaké výhody na vás čekají a k čemu vlastně plechový kontejner využít?

Vše u nosu – vystrčíte nos z domovních dveří a kontejner bude stát třeba dva metry před vchodem, tedy takříkajíc u vašeho nosu. Jestliže v něm budou umístěny předměty z vašeho domu například po dobu rekonstrukce, a najednou se rozhodnete, že potřebujete vyprostit ze skladu malý koberec nebo šicí stroj, stačí odemknout plechová vrata a předměty vyprostit. Kdybyste měli tyto věci uložené u stěhovací firmy v jejich skladu, ten se bude nacházet X kilometrů daleko a kvůli každé drobnosti tam jezdit se vám zřejmě nevyplatí.

přeprava kontejnerů

Zloděj nemá šanci – je vám zřejmě známo, že profesionální gauneři, kteří se zaměří na vykrádání bytů nebo krádeže aut, nakonec dosáhnou svého a stěží jim v tom zabrání i moderní vymoženosti, ovšem jednou z největších pastí na zloděje za vaší přítomnosti je hluk. Dobývání se do plechové krabice je natolik hlasité, že si to mnoho zlodějů rozmyslí. Navíc profesionální gauner vůbec nemusí vědět, co v kontejneru máte, a nemůže jít na jisto – tito lidé si nejprve otipují, zda jim jejich námaha stojí za to, a vytipovat si, co je v kontejneru ukryto, když tu nejsou ani žádná okna, je prakticky nemožné.