Když se necíte dobře.

0 Comments

Bohužel se stále častěji stává, že přijdete do lékárny s receptem a odcházíte buď s prázdnou nebo s jinými léky, než vám lékař předepsal. Lékárníci sice mají vysokou školu, ale přece jen lékař zhodnotil váš zdravotní stav a k předepsání toho či onoho léku měl důvod. Zásobování lékáren by mělo patřit k základním potřebám pro fungování státu a jeho obyvatel. I obyčejná rýma nás dožene k návštěvě lékárny a pokud nám nebudou mít co nabídnout, budeme mít velký problém.

pilulky

Lékárenský velkoobchod https://technolife.cz/pharmacy-supply/ musí fungovat bez zádrhelů a v úzké spolupráci s výrobci léků, s farmaceutickými společnostmi. Problém ovšem může nastat, když má výpadek výroby přímo farmaceutická firma. Pokud se jedná o lék bez lékařského předpisu, máte možnost vyzkoušet lék od konkurenční firmy a třeba zjistíte, že vám vyhovuje lépe. Pokud se jedná o lék na lékařský předpis, je na místě konzultace s lékařem, který rozhodne jaký jiný lék můžete užívat a který nikoliv.

I ti nezdravější lidé občas zajdou do lékárny. Možná pro doplňky stravy, možná pro bylinkové čaje, možná pro sušené mléko pro své děti. Všichni ale chodíme do lékárny s touhou, abychom tam koupili, co potřebujeme, co potřebuje náš momentální zdravotní stav. Lékárna je pro nás často důležitější než běžný obchod, protože ji vyhledáváme v případě zdravotní nouze. Aby měli dostatečnou nabídku všech potřebných léků, to je hodně složitý úkol, se kterým se musí poprat lékárenský velkoobchod.

pilulky

Takže pokud onemocníte a neseženete v lékárně ten správný lék, můžete si jej nechat vyměnit za lék s obdobným složením nebo vám lékárna někdy nabídne, že vám jej objedná do druhého dne. Někdy se ale musíte smířit s tím, že budete obíhat lékárny po celém městě a budete doufat, že někde ještě daný lék najdete. Některé léky jsou totiž jedinečné a vyrábí je jen jedna farmaceutická firma.