Pro případ nouze

0 Comments

Doufáme, že je nikdy nebudeme potřebovat, nouzové východy a nouzové značení.

Kdo by si jich někdy nevšiml, šipky, které jsou někde na zdi a podle kterých bychom se měli dostat z budovy ven, třeba v případě požáru. V rámci školení bezpečnosti práce, nás s nouzovými cestami seznámí bezpečnostní technik, ale jak je to v budově, ve které bydlíme? Ve výškové budově, v paneláku, kde nás nikdo neškolí a nikdo nám nevysvětlí, kde se značení nachází. Tak si musíme poradit sami a doufat, že dům prochází pravidelnými revizemi, které mají mimo jiné i za úkol, nouzové značení zkontrolovat.

požár

Ale k nouzovému značení nepatří jen šipky, které všichni známe. Nouzové bývá v budovách i osvětlení, které nám pomůže se z budovy dostat ven i za ztížených podmínek. Nouzové osvětlení podléhá také revizím a pokud hledáte někoho, kdo by vám v domě pravidelnou revizi nouzového osvětlení provedl, můžete kontaktovat firmu Revize-elektro-revtech, která bude vědět, co všechno do nouzového osvětlení a značení patří.

Nouzové značení a osvětlení vám může zachránit, ale pouze pokud bude provedeno profesionálně a bez sebemenší možnosti, že byste se v budově mohli ztratit. Všechny dveře, kterými budete muset při nouzové cestě ven projít, se musí otevírat směrem ven, aby nemohlo dojít k zablokování dveří lidmi v panice. Neměli byste ani narazit na zamčené dveře a žádné další překážky. Někdy není od věci, si celou cestu v domě nebo na vašem pracovišti projít, abyste měli jistotu, že v případě havárie budete vědět, kudy jít a že je tato cesta volná.

požár

Už jste zažili požár v domě nebo na pracovišti? A věděli jste, kudy z budovy odejít, aby se vám nic nestalo? Věděli jste, kudy vede nouzová cesta nebo jste zmatkovali a panikařili? Vždy zachovejte chladnou hlavu a snažte se najít nouzové značení šipkami. Nouzové osvětlení by vám v tom mělo pomoct.