Proč svěřit montáž betonového plotu firmě

0 Comments

Když sledujete stavební firmu s dobrými referencemi, jak si počíná při plnění pracovních úkolů, může vám připadat, jak je jejich činnost snadná, a možná, že byste to zvládli také. Ono je ale velice rozdílné pozorovat někoho při práci z počítače na gauči, anebo se jít do terénu postavit, uchopit do ruky nářadí a začít „makat“. Na co se však občas také zapomíná, jsou zkušenosti a odborné znalosti, které laik může při sledování videa ohledně výkonu stavebních techniků snadno přehlédnout.

cihlová zeď

Jestliže se nyní zaměříme na výstavbu betonového plotu, co by vám mohlo uniknout, a proč raději betonové ploty montáž svěřit stavební firmě?

Složení nákladu materiálu – složit svépomocí materiál na oplocení celé parcely? No, jen si to zkuste, holýma rukama popadnout půl druhé tuny těžkou paletu a odnést ji na požadované místo. Budete k tomu samozřejmě potřebovat nakladač – traktor nebo vysokozdvižný vozík, a to i s obsluhou.

Výkopové práce – vykopat jámu pro dva sloupky do hloubky necelého jednoho metru se vám může zdát snadné, ale co když je těch sloupků v řadě padesát? To je spousta hodin práce a pro amatéra jednotlivce to může být nepřekonatelná překážka. A co když se pod povrchem skrývky ukrývají balvany nebo skála? Jak si pak poradíte?

kamenná zídka s rostlinami

Pokládka panelů – zabetonovat sloupky z betonu, které váží cca třicet kilo, je poměrně jednoduché, ve dvou lidech to zvládnete, a pokud je vyměřujete přesně, dokážete je do terénu posadit i tak, aby do drážek bylo možné zasouvat ploché panely. Ale ta nejnamáhavější fáze stavby teprve přijde. Panely musíte zvedat do výšky přes dva metry a bez mechanizačních prostředků to nezvládnete. Profesionálové to provádí s autojeřábem nebo s elektrickým kladkostrojem. A co vy, budete kvůli tomu někde shánět jeřábníka? Nebylo by lepší přece jen oslovit firmu, která vám dodá materiál a plot postaví i se zárukou na provedenou práci?