Čas na koupání

0 Comments


Ano, je to tak. Čas. Ten je nepřítelem skoro všeho. Ale když si člověk spočítá, kolik ho spotřebuje cestou na plovárnu a zpět, tak je na mrtvici. Prý je to jen hloupých deset minut. Jen? A hloupých? Vezměte si do ruky tužku a papír a počítejte s sebou. Napíšeme si to tak, jako že chodíte na plovču jen dva krát v pracovním týdnu a jednou o víkendu. To je za týden hodina. Jak to hodina? Že neumím počítat? No, to je pravda, za matematiky jsem měl čtyři mínus, ale tohle jsem spočítal dobře. Musíte totiž také počítat cestu zpátky. Nebo tam nocujete? Takže tři krát dvacet je šedesát a v minutách je to hodina, a to mi nikdo nevymluví. No, tak vidíte, hodina týdně.

mladík ve vodě

A kolik to máme za měsíc? Počítejme jen dvacet návštěv, aby to bylo jednodušší. A dvacetkrát dvacet je? Ehm, no dobrá tak já to tedy nevím, ale vy si to jistě spočítáte a budete žasnout kolik hodin je to za měsíc. A což teprve za půl roku. No? Není lepší mít bazén pěkně doma u ruky? A ihned po příchodu z práce do něj hupnout a ochladit si dehydrované tělo? Že prý by stejně trávil čas údržbou svého bazénu. Jo, tak pět minut dvakrát týdně. A to ještě těch pět minut hodně, ale opravdu hodně přeháním. Tak co, počítáte?

žena pod vodou

Nevím kolik je pak u vás vstupné, ale zcela jistě bude o hodně dražší než třeba chlorové tablety do bazénu. Do vašeho. A to je máte na dlouhou dobu. Ano, bazén také celý něco stojí, ale zase to není tolik aby vás to poslalo žebrem. Takže výmluva na cenu bazénu moc kvalitní tedy není. A vůbec, je to vaše věc, že chcete utrácet vaše peníze za cestu někam, kde si nemůžete přes hlavu na hlavě ani pořádně zaplavat. A položit si na plovárně lehátko na vodu a v klidu si číst? Zkusili jste to už někdy. Když pominu ten kravál, tak do vás neustále někdo strká a šplouchá na vás. Kdežto doma si hezky lehnete, vezmete do ruky knihu a můžete podřimovat.