Chcete mít bazén v pořádku?

0 Comments

Díky bazénu je léto snesitelnější. Mnoho lidí začíná pravidelně navštěvovat veřejná koupaliště sotva venkovní teplota přesáhne třicítku. Pro mnoho lidí je problém snášet velká letní horka, a tak jim nezbývá nic jiného, než se vydat na koupaliště. Jenže bazén stále doma nemá většina lidí, a tak se na koupališti setkáte dalšími desítkami až stovkami lidí podle velikosti bazénu. Aquaparky se těší velké oblibě i mezi majiteli bazénů, protože jsou zde různé vodní atrakce, které lidé doma nemají. Hlavně děti si chtějí užívat skluzavky, protiproudy nebo různé tobogány, které jsou k vidění právě jen tady.

schůdky bazén

Jestli chcete mít svůj vlastní bazén doma, stále máte na výběr. V současnosti už není bazén jen pro bohaté lidi, protože ceny klesly, a tak můžete mít úplně obyčejný nafukovací bazén za pár tisíc. Pokud nechcete vyloženě jen brouzdaliště pro děti, rozhodně byste měli dbát i na pořízení příslušenství k bazénu. Do středního bazénu už se napouští tisíce litrů vody, takže je potřeba důsledně dbát na údržbu bazénu i vody, abyste nemuseli neustále vodu vypouštět a napouštět znova. Při dnešních cenách za vodu by to mohlo být docela drahé řešení. Proto při nákupu bazénu věnujte pozornost i nákupu vhodné bazénové chemie.

žena bazén

Chemií to nekončí
I v bazénu se může leccos pokazit. Jednou z častých závad je u čerpadla, které se může ucpat, může v ně dojít k poškození některé součástky a tak budete hledat někoho, kdo provádí opravy bazénových čerpadel. V dnešní době není snadné najít někoho, kdo umí opravit specifickou závadu, ale není to nemožné. Stačí zpravidla pár minut na internetu a hned vám vyjede několik kontaktů, které stojí za to vyzkoušet. Při hledání opravářů dbejte i na doporučení známých a lidí v okolí, protože dobrá recenze ať už kladná nebo záporná vám může ušetřit nejen hodiny hledání, ale i peníze.