Stručná historie kapely Queen

0 Comments

Kdo by neznal kapelu Queen. Dnes snad není nikdo, ať už patří do jakékoliv generace, kdo by o této kapele alespoň něco neslyšel. V dnešní době, po smrti zpěváka Freddieho Mercuryho kapela vystupuje už jen omezeně. Místo Freddieho Mercuryho plní roli zpěváka Adam Lambert, finalista soutěže American Idol. Hity kapely Queen si ale můžete poslechnout i u nás a nemusíte kvůli tomu do zahraničí. Stačí si zajít na představení Queen revival. Nyní si pojďme kapelu Queen alespoň stručně představit. Tuto britskou kapelu založil roku 1970 Freddie Mercury. K němu se připojil kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a John Deacon, který plnil roli basisty. Jejich první album s názvem Queen vyšlo v roce 193.

bilboard

Obecně se dočkalo dobrého hodnocení, ale kapelu příliš neproslavilo. To se jim podařilo až tím, že se objevili v Top of the Pops, které bylo vysíláno v televizi. Krátce na to vyšlo i jejich druhé album s názvem Queen II, které už se dostalo na žebříček hitparád v Británii. Jejich sláva tak postupně stoupala. O rok později spatřila světlo světa nejznámější píseň této kapely, Bohemian Rhapsody. Tato píseň se udržela v čele žebříčku Británie neuvěřitelných 18 měsíců. Velký úspěch sklidilo i zbytek alba. Mezitím kapela pilně jezdila po turné a jejich sláva rostla nevídaným způsobem.

kytarista

V roce 1976 následovalo album A Day at the Races, kde umístili některé ze svých nejznámějších písní, například We are Champions. Slibnou budoucnost kapely však překazil osud Freddieho Mercuryho, který všichni dobře známe. Freddie se s příznaky nemoci potýkal již od roku 1982 a v roce 1987 mu byla tato nemoc diagnostikována. V letech, kdy Freddie žil nebylo povědomý o této nemoci a prevenci vůbec rozšířené, proto se nemoc šířila mezi mnoho lidí, kteří měli nechráněný sex. Bohužel, jedním z nich byl právě zpěvák kapely Queen. Zemřel 24. listopadu roku 1991.