Co všechno vědět o dotacích na solární panely

0 Comments


Otázka solárních panelů momentálně hýbe celým světem. A to hlavně i potom, kdy inflace byla šílená. A to hlavně ceny elektrické energie a plynu. A tak se mnoho z nás právě rozhodlo, že si vyzkouší solární panely a fotovoltaika jako taková. A tak se začalo o solární energii více mluvit. A tím se dostala plně do našich podvědomí. A pak už se informace o nich šířily celým internetem a mediálními zdroji. A to hlavně kvůli tomu, že díky solární energii se staneme zcela soběstační a nebudeme závislí na dodávce elektrické energie. Anebo díky solárním panelům nám zajistí velikou úsporu financí. A to vše se stalo velikým lákadlem, které prostě funguje. A navíc může naprosto každý dostat na solární panely pořádnou dotaci. A to se již vyplatí. A co vše potřebujete splnit, abyste na zmiňovanou dotaci dosáhli? Tak za prvé musíte mít osmnáct let, ale to je přeci samozřejmé.

elektrický výboj

A pak také musíte mít vlastnická práva na nemovitost nebo objekt, kde budete solární panely mít. A musíte mít jen jedno odběrné místo do sítě. A asi nejdůležitější podmínka, kterou musíte splnit je to, že nemáte v současné situaci žádné dluhy vůči státu, orgány EU ani jejich zaměstnanců. Pokud budete dotaci čerpat pro svoje soukromé účely určitě využijte dotaci na solární panely 2024, která se jmenuje Nová zelená úsporám. A tuto dotaci nemusíte čerpat jenom na výstavbu solárních panelů, ale můžete ji využít i například k výměně starých plynových kotlů. A dokonce až 240 000Korun můžete čerpat, pokud spadáte do kategorie seniorů a potřebujete solární panely hlavně k ohřevu vody.

elektro nabíjení

A také je to vhodné pro domácnosti, které mají nízké příjmy. Nová zelená úsporám je velmi dostupnou dotací, která je určená všem. Žádat také můžou jednotlivci, společnosti, družstva, organizace a další. Příjem žádostí pořád probíhá pořád a byly spuštěny 19.9 2023. A zkuste žádost podat přes Agendový informační systém SFŽP ČR. A při žádosti budete potřebovat mít vytvořenou bankovní identitu. A musíte se během procesu prokázat. A můžete si o dotaci zažádat, pokud máte již projekt zrealizovaný. Ale nemohou se podporovat projekty, které byly spuštěny před datem 1.1 2021. A musíte pamatovat vždy na to, že dotaci obdržíte až potom co bude projekt vybudovaný. Takže musíte počítat s tím, že nejdříve to budete platit všecko sami a až poté vám bude dotace vyplacena.